Wzmocnienie mięśni dla kobiet – 6 zmian w grach, które należy wypróbować

Jeśli twoim głównym celem jest przyrost masy mięśniowej, dla kobiet może być trudno zobaczyć pożądane wyniki. Niezależnie od tego, czy chodzi o stonowanie, czy budowanie godnej pozazdroszczenia łupu, kobiety nie są tak łatwe do uzyskania mięśni jak mężczyźni.

Brzmi znajomo? Nie martw się, mamy odpowiedzi, które chcesz usłyszeć o tym, jak budować mięśnie dla kobiet. Sprawdź naszą listę powodów, dla których możesz nie nabrać masy mięśniowej, dokonaj odpowiednich zmian i zobaczysz różnicę, o jakiej marzysz.

Przewodnik po wzmocnieniu mięśni dla kobiet

Nie naciskasz wystarczająco mocno

To może nie być to, co chcesz usłyszeć, ale może to być różnica między tym, gdzie jesteś teraz, a tym, gdzie chcesz być. Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę pocisz się podczas treningu. Czy mógłbyś podnosić cięższe lub jechać szybciej? Jeśli uważasz, że odpowiedź może być twierdząca, nadszedł czas, aby zmienić swój sposób myślenia.

Spróbuj zbliżyć się do treningu z postawą bycia szybszym i cięższej pracy niż kiedykolwiek wcześniej. Celuj w PR co najmniej raz na kilka tygodni i powinieneś zacząć przybierać na wadze, kobiety!

Twoja intensywność nie jest do końca właściwa

Jeśli szukasz kobiet na przyrost masy mięśniowej, sytuacja musi być w sam raz. A to oznacza, że intensywność treningu jest wysoka na każdym treningu. Oznacza to, że musisz spojrzeć na liczbę powtórzeń lub na ciężar. Wszystko, co robisz, powinno stanowić wyzwanie.

Jeśli okaże się, że pracujesz szybko, ale nie odczuwasz oparzeń mięśni lub robisz pięciominutową przerwę między każdym zestawem, prawdopodobnie intensywność się skończy.

Może być tak, że możesz dodawać dodatkowe pięć powtórzeń do swoich zwykłych zestawów lub możesz dodać kilka dodatkowych kilogramów do paska, ale jeśli zauważysz, że robisz te same treningi bez dodatkowej intensywności, nie zobaczysz postęp, którego szukasz. Jeśli zastanawiasz się, jak zyskać mięśnie, kobiety zawsze muszą kontrolować intensywność.

Nie konsekwentnie chodzisz na siłownię

Przyrost mięśni u kobiet polega na spójności. Jeśli chodzisz na siłownię cztery lub pięć razy w tygodniu, to tylko dwa razy następnego lub po prostu trenujesz ciężary dwa razy w tygodniu, jest mało prawdopodobne, że zobaczysz wyniki, o których marzysz. Zamiast spędzać cały tydzień, a następnie spędzić kolejny dzień na regeneracji, spójrz na swój tydzień i spróbuj znaleźć coś bardziej spójnego.

Jeśli idzie to trzy lub cztery razy w tygodniu co tydzień i pozostawia dużo czasu na regenerację, powinno to być o wiele bardziej korzystne dla ciebie niż wzrost i spadek wydajności. Zaplanuj z wyprzedzeniem tygodnie i dni treningu i trzymaj się tego, a powinieneś zacząć widzieć niesamowity postęp, jeśli chodzi o przyrost mięśni u kobiet.

Nie robisz wystarczającej różnorodności w swoich ruchach

Jeśli uważasz, że ty zaznaczasz powyższe pola, ale nie budujesz mięśni, kobiety na siłowni mogą chcieć przyjrzeć się ich programowaniu, ponieważ możesz przegapić niektóre kluczowe ruchy.

Na przykład, jeśli chcesz zbudować idealny łup, wykonywanie codziennych skoków może nie dać oczekiwanych rezultatów, ponieważ nie pracujesz wystarczająco dużo mięśni. Być może praca w niektórych małżach z silnym pasem oporowym może pomóc w stworzeniu bardziej zaokrąglonego kształtu i pracy z niektórymi kluczowymi mięśniami pośladkowymi, których brakuje w płucach.

Przeszukaj swoje badania online lub porozmawiaj z PT i często możesz znaleźć kluczowe ćwiczenia, które pomogą ci w rutynowej pracy, która pomoże Ci w budowaniu masy mięśniowej u kobiet.

Najlepszym wyborem dla wzmocnienia mięśni dla kobiet jest często ruch wielostawowy, ponieważ rekrutują one znacznie więcej mięśni. Pomyśl więc o przysiadach, martwych ciągach, wypadach i naciśnięciach jako o podstawie swoich treningów, a następnie dodaj ruchy pomocnicze, aby je wspierać i naprawdę ćwiczyć mięśnie.

Musisz spojrzeć na swoje odżywianie

Jeśli wkładasz całą pracę, czujesz oparzenie i masz trudny program i nadal nie widzisz najlepszych rezultatów, może wrócić do tego, co jesz. Aby osiągnąć przyrost mięśni u kobiet, musisz ćwiczyć, jeść więcej kalorii niż spalasz i przyjmować wystarczającą ilość białka [1] .

Jeśli chcesz zobaczyć różnicę w zdolnościach budowania mięśni, spróbuj dodać kilka koktajli proteinowych do normalnego codziennego menu na kilka tygodni i zobacz, co się stanie. To powinno zwiększyć twoje spożycie kalorii i białka, więc twoje ciało ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować nowe mięśnie i prawidłowo się zregenerować po ciężkim treningu.

Nie myślisz o wyzdrowieniu

Powrót do zdrowia jest tak ważny dla uzyskania masy mięśniowej dla kobiet. Ilekroć ćwiczysz, rozrywasz włókna mięśniowe i rozkładasz je, aby mogły zostać odbudowane mocniejsze i większe niż wcześniej. Tak działa przyrost mięśni u kobiet.

Mając to na uwadze, sensowne jest potraktowanie czasu powrotu do zdrowia lub „budowania” równie poważnie, jak sekcja poświęcona ćwiczeniom lub „niszczeniu”.

Aby mieć pewność, że nie przepracujesz swojego ciała i nie dasz mu wystarczająco dużo czasu na odbudowę mięśni, powinieneś regularnie brać pod uwagę dni odpoczynku, biorąc pod uwagę przyjmowanie dwóch do trzech tygodniowo. Ponadto powinieneś odżywiać swoje ciało pożywnymi pokarmami, takimi jak warzywa, owoce i chude mięso.

Pamiętaj również, aby pić dużo wody, ponieważ pomaga to utrzymać nawodnienie organizmu i pomaga wypłukać toksyny po ciężkim treningu.

Przyrost mięśni dla kobiet – ostatnie słowo

Jeśli robisz to wszystko, przyrost mięśni dla kobiet powinien być w zasięgu ręki. Jeśli którykolwiek z tych punktów wydaje się znajomy, spróbuj wprowadzić zmiany do swojej rutyny i zobacz, jak to wygląda.

Jeśli zaczniesz widzieć nowe sukcesy, daj nam znać, chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

  • Dodaj swój komentarz