Jak zrobić Kettlebell Swing

Jeśli chodzi o klimatyzację, ten ruch jest królem. Podążaj za naszym przewodnikiem krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak zrobić dziś huśtawkę czajnika.

Nie tylko sprawia, że serce ściga się zupełnie inaczej niż w przypadku każdego innego ćwiczenia, ale także dodatkowy opór może być świetnym sposobem na wsparcie, a nawet budowanie mięśni. Jest to wybuchowy ruch, który wymaga mocy z wielu różnych grup mięśni.

To właśnie to połączenie aerobowego zapotrzebowania i oporu sprawia, że nauka huśtawki czajnikowej jest niezbędna do naprawdę skutecznego treningu odchudzającego w sesji treningowej HIIT.

Dowiedz się, jak zrobić huśtawkę czajnika

1. Stań z rozstawionymi wokół ramion stopami i czajnikiem pomiędzy stopami.

2. Wygiąć i chwycić uchwyt obiema rękami

3. Z płaskimi plecami, stań całkowicie, pozwalając, aby ramiona wisiały w pozycji spoczynkowej, a czajnik opierał się na udach.

4. Lekko zginając się na kolanach, odepchnij biodra do tyłu, zachowując płaskie plecy, pozwalając, by czajnik opadał między nogami, tak by przedramiona dotykały górnego uda.

5. Popchnij biodra do przodu, przejeżdżając przez rękawice w wybuchowym ruchu, tak aby popchnąć czajnik do przodu i na wysokość około twarzy

6. Podczas huśtawki trzymaj ręce wyprostowane, a łokcie miękkie, aby zachowywały się jak struny na wahadle.

7. Gdy czajnik odchyla się z powrotem w dół, ponownie zawiasnąć na biodrach i zgiąć bardzo lekko na kolanach, aby można było płynnie przejść do następnej huśtawki.

Zainspirowany? Spójrz na ten trening Kettlebell dla kobiet

Jakie mięśnie działają huśtawki czajnika?

Siła huśtawki czajnika pochodzi z pośladków, sznurków hamujących i rdzenia, które wspólnie napędzają ciężar do przodu i do góry.

Wciąga również ramiona i zatrzaski, gdy dąży się do kontrolowania czajnika na całej huśtawce.

Jednak jedną z najlepszych części huśtawki czajnika jest to, że pomaga ona uzyskać montera. Połączenie rozwoju mięśni z elementem cardio pomaga kondycjonować ciało w silniejszą, zdrową maszynę fitness.

  • Dodaj swój komentarz