Jak zginać się nad szeregiem

Szukasz idealnego akcesorium na swój tylny dzień? Odwołaj poszukiwania, ponieważ nauka pochylania się nad szeregiem to niesamowity, budujący siłę ruch, który sprawi, że Twoja cholewka wróci do normy. Z pochylony nad szeregiem w rutynie, można wzmocnić swój martwy wzrost i przyczynić się do tego wszystkiego ciała.

Uwaga: Jeśli masz problemy z plecami, nie zalecamy wykonywania tego ćwiczenia. Najpierw należy skonsultować się z lekarzem. Nie chcemy, by stała ci się krzywda, dziewczyno.

Jak zginać się nad szeregiem

1. Stań w neutralnej pozycji, ze stopami szeroko rozstawionymi wokół bioder

2. Chwyć za lekki drążek o średnim uchwycie lub użyj hantli z dłońmi skierowanymi w dół.

3. Przełamać się na kolanach i przechylić, aż plecy będą prawie równoległe do podłoża. W tym momencie trzymaj ciężar na piętach, aby pręt nie ciągnął cię do przodu.

4. Upewnij się, że plecy są mocne i wyprostowane i ściągnij szkaplerz. Ramiona i drążek powinny wisieć bezpośrednio w dół.

5. Utrzymując silne plecy, podnieś pręt bezpośrednio do góry, podnosząc i wyginając go w łokciu.

6. Dotknij paska w dolnej części klatki piersiowej, tuż pod linią sutków

7. Ściśnij plecy do siebie na górze ruchu

8. W kontrolowanym ruchu, opuścić pręt z powrotem do pozycji wyjściowej, z prostym grzbietem, a pręt zwisający pod Tobą

Wskazówka: Trzymaj mocno plecy i nie szarp za barek w górę. Jeśli zauważysz, że zanurzasz plecy i szarpiesz drążkiem, ciężar jest zbyt duży, a ty jesteś narażony na kontuzję. Powinien to być silny, kontrolowany ruch.

Korzyści płynące z pochylenia się nad szeregiem

Plecy są jednym z najpotężniejszych obszarów ciała i jednym z najłatwiejszych do zranienia. Wiercąc swoje akcesoria i ucząc się jak zginać się w rzędzie, można doskonalić się na tych obszarach i budować silny zestaw mięśni. Wygięte nad wierszem działa mięśni w górnej i środkowej części pleców, więc czy starasz się stworzyć pewną sylwetkę, czy też planujesz dodać moc do swoich większych wyciągów, wygięte nad wierszem jest kluczem.

Myślisz, że umiesz się pochylić nad szeregiem? Spójrz na te inne ćwiczenia:

  • Dodaj swój komentarz