3 Super-efektywne treningi sprintowe HIIT dla kobiet

Szukasz szybkiego i prostego treningu, aby poprawić swoją kondycję, spalić tłuszcz i zachować mięśnie? Nie szukaj dalej niż trening sprinterski HIIT.

Treningi te mogą być szybkie i nie powinny być łatwe – pamiętaj, aby maksymalnie zwiększyć wysiłek podczas pracy. W ten sposób uzyskasz najlepsze wyniki z każdego z nich, niezależnie od tego, czy chodzi o utratę tłuszczu, czy lepszą kondycję.

Co to jest HIIT?

HIIT, czyli trening interwałowy o wysokiej intensywności, jest formą lub ćwiczeniem opartym na krótkich okresach maksymalnego wysiłku, po których następuje natychmiast krótki odpoczynek.

Podczas ćwiczeń powinieneś ciężko pracować od 15 do 30 sekund. Już dłużej i nie będziesz w stanie utrzymać maksymalnej mocy wyjściowej.

Podczas okresu odpoczynku powinieneś dążyć do zwolnienia od 30 do 90 sekund. Możesz albo całkowicie zatrzymać, albo zdecydować się na aktywne odzyskiwanie tam, gdzie się poruszasz, ale w znacznie niższym tempie.

Nauka wykazała, że HIIT jest jednym z najbardziej wydajnych sposobów spalania tłuszczu i może poprawić zarówno wydolność tlenową, jak i beztlenową. Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele treningowe, treningi HIIT powinny zdecydowanie znaleźć się w twoim repertuarze.

Dlaczego warto korzystać z treningu sprintu HIIT?

HIIT, czyli trening interwałowy o wysokiej intensywności, jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów spalania tłuszczu.

W porównaniu do treningu wytrzymałościowego i wytrzymałościowego nie ma sobie równych, jeśli chodzi o spalanie kalorii i tłuszczu [1].

W rzeczywistości nauka pokazuje, że spala o 25-30% więcej tłuszczu niż inne metody treningu [2].

Nie tylko spalają kalorie, gdy ćwiczysz. Przez około 24 godziny po zakończeniu treningu badania wykazały, że metabolizm nadal będzie się zwiększał, a ty nadal będziesz spalał kalorie w większym tempie [1]. Premia.

Pomimo swoich intensywnych mocy spalania tłuszczu, zwykle są to również krótkie treningi, trwające około 20-30 minut. To sprawia, że są niezwykle popularnym wyborem, ponieważ tak wiele osób ma ograniczoną ilość czasu, jaki mogą spędzić na siłowni.

Jeśli szukasz małego wsparcia w podróży odchudzającej i treningów sprintu HIIT, możesz pomyśleć o zastosowaniu suplementu. Przy odpowiedniej diecie i wielu treningach mogą one pomóc przyspieszyć odchudzanie i wesprzeć Twoje wysiłki. Naszym najlepszym wyborem dla najlepszej pomocy odchudzającej dla kobiet był Leanbean, ze względu na wspaniałą listę składników i tysiące pozytywnych recenzji online. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej.

Lub zapoznaj się z naszą pełną recenzją wszystkich najlepszych kobiecych spalaczy tłuszczu właśnie tutaj.

Treningi sprinterskie HIIT

30 sekund maks

8 rund:

Sprint przez 30 sekund

Aktywny odpoczynek przez 90 sekund

Popchnij się do absolutnego maksimum co 30 sekund sprintu. Trening zakończy się w ciągu zaledwie 16 minut, ale od samego początku poczujesz siłę pękania płuc podczas tego sprintu HIIT.

Wyścigi pod górę

Ustaw średnie nachylenie na bieżni lub skieruj się na najbliższe strome wzgórze

10 rund:

20 sekund sprintu

60 sekund marszu

Rzuć wyzwanie mięśniom i płucom podczas tego treningu HIIT. Zwiększy stawkę przy każdym sprincie, ale utrzyma wysokie tempo, aby spalić dodatkowe kalorie.

100m sprinty

10 rund:

Sprint 100m

Idź 30 sekund

Ustaw swój trening na odległość na bieżni lub ustaw go na bieżni dzięki temu treningowi sprintu HIIT.

Te trzy treningi sprinterskie HIIT są nie tylko oszczędne czasowo, ale także super skuteczne metody treningu spalania tłuszczu. Niezależnie od tego, czy nie masz czasu na długi trening odchudzający , czy po prostu wolisz sesje krótkie, ostre i spocone, to powinny być twoje codzienne zadania.

Jednym ze sposobów, aby pozostać zmotywowanym podczas podróży fitness i utrzymać postęp, jest śledzenie wyników. Skala FitTrack Dara jest jedną z najbardziej wyrafinowanych wag śledzenia BMI i jest naszym ulubionym! Sprawdź, czy może pomóc wesprzeć Twoją podróż.

Końcowy przedstawiciel – wskazówki i porady dla gimnastyczki

Zawsze utrzymuj intensywność na swoich sprintach.

Jeśli coś zaczyna być łatwe, zwiększ prędkość tak mocno, jak to możliwe. W ten sposób zawsze się poprawiasz i zawsze spalasz tłuszcz. Pracując w ten sposób, będziesz popychał swoje ciało do przodu i stanowiło dla niego wyzwanie, co jest motorem sprawności i utraty wagi.

  • Dodaj swój komentarz