Dlaczego nie tracę wagi? – 14 Powodów Dlaczego

Utrata wagi nie jest łatwa, a chodzi o osiągnięcie idealnej równowagi. Możesz wierzyć, że zaznaczasz wszystkie pola, ale nie widzisz rezultatów, o jakich marzysz. Teraz zadajesz sobie pytanie – dlaczego nie tracę na wadze?

Choć to może być frustrujące, to jednak nie jest to dla ciebie bez znaczenia. Prawdopodobnie brakuje ci tylko kilku kluczowych czynników.

Aby pomóc ci odpowiedzieć na pytanie – dlaczego nie tracę na wadze, zebraliśmy kilka powodów, dla których możesz nie widzieć, jak kilogramy znikają.

Jeśli któryś z tych punktów brzmi dla Ciebie znajomo, spróbuj zmienić swoje podejście zgodnie z naszymi wskazówkami.

Dlaczego nie tracę na wadze – 14 powodów

1. Jesz za dużo kalorii

Badania dowiodły, że jedynym czasem, kiedy chudniesz, jest czas, kiedy masz deficyt kalorii [1].

Nie ma w tym żadnej sekretnej sztuczki, po prostu musisz spalić więcej kalorii niż spożywasz.

Podczas gdy idziesz do siłowni i jest aktywny jest niesamowite dla Twojego zdrowia i do pomocy w utracie wagi, to o wiele łatwiej jeść mniej żywności niż spalić ten dodatkowy pączek, który miałeś na lunch poprzez ćwiczenia. To może być godzina lub dwie z pracy w pojedynkę.

Zamiast tego, dowiadując się, jakieTwoje całkowite dzienne wydatki i rezygnując z tych gęstych kalorycznych przysmaków, aby osiągnąć deficyt kalorii, zaczniesz zrzucać dodatkowe kilogramy.

2. Nie jesz wystarczająco dużo białka

Przegląd korzyści zdrowotnych białka wykazał, że dieta wysokobiałkowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania mięśni, a tym samym redukcji tkanki tłuszczowej [2].

Białko składa się z aminokwasów, i to właśnie te aminokwasy są budulcem mięśni. Kiedy ćwiczysz, to właśnie białko pomaga w naprawie i wzroście włókien w mięśniach.

Mięśnie potrzebują więcej energii do utrzymania, dlatego im więcej masz, tym wyższy metabolizm i tym więcej kalorii spalasz ogółem.

Tak więc, jeśli chodzisz na siłownię regularnie, ale nie widzisz rezultatów w postaci utraty siły lub tłuszczu, możesz nie być w stanie dostarczyć organizmowi paliwa, którego potrzebuje do wzrostu i naprawy mięśni.

Nawet jeśli nie chcesz rozwijać mięśni, dieta wysokobiałkowa może chronić mięśnie, zapewniając utrzymanie tego, co masz, nawet na diecie niskokalorycznej [3]. Jest to ważne, ponieważ dieta niskokaloryczna może doprowadzić do rozpadu mięśni, co jeszcze bardziej obniży metabolizm.

Więcej białka w twojej diecie mogłoby pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

3. Nie podnosisz ciężarów

Przez tak długi czas kobiety zwracały się do bieżnia, gdy przychodziło do znalezienia treningu odchudzania. Pomimo tradycyjnych praktyk, jesteśmy tu, aby powiedzieć, że nie jest to najlepszy sposób na odchudzanie.

Proces podnoszenia ciężarów utrudnia i łamie mięśnie. Kiedy to się dzieje, Twoje ciało próbuje przystosować się do tej zmiany, przez wzrost mięśni pleców większy i silniejszy.

Nie martw się, jako kobieta nie możesz stać się nieporęczna, podnosząc ciężary. Po prostu staniesz się silniejsza i bardziej stonowana w miarę upływu czasu.

Jak wspomnieliśmy powyżej, więcej mięśni oznacza wyższy metabolizm i więcej spalonych kalorii.

Tu są liczby:

Jeden funt mięśnia = 5 kalorii na dzień (w spoczynku)

Jeden funt tłuszczu = 2 kalorie na dzień (w spoczynku)

Jak widać, promowanie mięśni nad tłuszczem pomoże Ci spalić znacznie więcej kalorii – nawet podczas snu.

4. Nie śledzisz swojego jedzenia

Jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że trafiasz na swoje zapotrzebowanie na kalorie i uzyskanie wystarczającej ilości białka w diecie jest śledzenie spożycia żywności.

Pobierając aplikację, taką jak MyFitnessPal, możesz wprowadzać informacje o spożywanej żywności i upewnić się, że spełniasz swoje codzienne wymagania.

Przegląd naukowy wykazał, że samokontrola zachowań, takich jak śledzenie żywności, przyczyniła się do utraty wagi [4].

5. Twoje porcje są zbyt duże

Jednym z problemów, z którymi możesz mieć do czynienia, jest kontrola porcji. Na przykład, możesz jeść zdrowe, pożywne jedzenie, ale najważniejsze jest to, że jeśli jesz go zbyt dużo, możesz nie mieć deficytu kalorii.

I bez tego deficytu kalorii nic nie stracisz.

Zalecamy pobranie aplikacji śledzącej, o której wspomnieliśmy powyżej, i zmierzenie każdego posiłku, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość jedzenia w swojej diecie.

Powinieneś też mieć oko na swoje przekąski. Często można dokładnie zaplanować posiłki, ale jeśli przekąski są zbyt gęste lub zbyt duże, może to być szkodliwe dla powstania deficytu kalorii.

6. Nie dostajesz wystarczająco dużo włókien.

Kontynuując nasz ostatni punkt dotyczący przekąsek, jeśli nie masz wystarczającej ilości błonnika w swojej diecie, możesz coraz częściej zwracać się do przekąsek między posiłkami.

Błonnik, choć znany ze swojej zdolności do wspomagania zdrowia trawiennego, może również poprawiać sytość lub uczucie pełności, którego doświadczasz po jedzeniu [5].

W niektórych badaniach wiązało się to z niższą masą ciała [5].

Jeśli czujesz się pełniejszy, możesz rzadziej sięgać po niezdrowe przekąski lub smakołyki między posiłkami.

Potrawy takie jak fasola, warzywa krzyżowe i owies są pakowane pełne błonnika.

7. Zbyt wiele słodkich napojów

Łatwym sposobem na wydmuchanie deficytu kalorii z wody jest picie słodkiego napoju.

Cukry zawarte w napoju mogą wnieść dużą ilość węglowodanów i kalorii do Twojej diety, nie oferując przy tym żadnych korzyści.

Mogą być pijani nawet gdy jest się pełnym i w żaden sposób nie przyczyniają się do zwiększenia sytości. Dlatego też są częstym winowajcą, gdy przychodzi do wpadania w nadmiar kalorii.

Łatwo jest zdecydować się na opcję bez cukru, a nawet pić wodę.

8. Nie pijesz wystarczająco dużo wody

Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne dla tak wielu funkcji wewnętrznych – w tym utraty wagi.

W jednym z badań wykazano, że picie wody na 30 minut przed posiłkiem zmniejsza spożycie żywności w tym posiłku [6]. W ciągu 12 tygodni osoby, które to zrobiły, straciły 44% więcej tłuszczu niż te, które tego nie zrobiły [6].

Ponadto wykazano, że woda pitna zwiększa metabolizm poprzez termogenezę nawet o 30% [7].

9. Za dużo alkoholu

Podobnie jak w przypadku napojów słodkich, spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może mieć szkodliwy wpływ na dietę, ponieważ zmusza do rezygnacji z tego ważnego deficytu kalorii.

Spójrz na te fakty żywieniowe:

  • 1 puszka piwa = 154 kalorie
  • 1 duży kieliszek wina = 215 kalorii
  • 1 fl.oz gin = 73 kalorie
  • 1 fl.oz whiskey = 70 kalorii

Choć mogą nie wydawać się zbyt wiele, jeśli w piątkowy wieczór wypijesz dwa lub trzy kieliszki wina, to może to być ponad 600 kalorii, które można dodać do dziennego spożycia kalorii.

Co więcej, te kalorie nie dostarczają organizmowi żadnych korzyści odżywczych – są to puste kalorie.

Zamiast wypijać kilka drinków wieczorem po pracy, zmniejszaj je do kilku kieliszków jednej nocy w tygodniu. W ten sposób przez większą część tygodnia będziesz w stanie utrzymać się w swoim niedoborze kalorii.

10. Bzykasz się w weekendy

Często, gdy masz niesamowity tydzień trzymania się czystego jedzenia, możesz chcieć wynagrodzić sobie to, zaspokajając swoje pragnienia w weekend.

To może cofnąć całą twoją dobrą pracę w zaledwie dwa dni.

Podczas gdy ty możesz być w deficycie kalorii poniedziałek-piątek, przez jedzenie i picie nadmiernie w weekend ty nawet twój średni spożycie kalorii out, który często może znaczyć ty jesteś z powrotem mocno w nadmiarze kalorii.

Zamiast szaleć przez cały weekend, dlaczego nie wybrać jednego posiłku, na który można się ochlapać. W ten sposób nadal będziesz mógł zaspokoić swoje pragnienia, ale bez rujnowania wysiłków tygodnia.

11. Ty nie robisz kardio

Chociaż wspomnieliśmy już wcześniej, że podnoszenie ciężarów jest bardzo skutecznym sposobem zrzucania kilogramów, kardio może też pomóc.

Nie chcemy, żebyś spędzał godziny na bieżni, bo to nie jest najlepszy sposób na utratę tłuszczu.

Zamiast tego spróbuj treningu HIIT, ponieważ są one efektywne czasowo, niezwykle skuteczne w walce z utratą tkanki tłuszczowej w porównaniu z treningiem wytrzymałościowym i mogą zwiększyć swój metabolizm nawet do 24 godzin po zakończeniu treningu [8].

12. Za mało snu

Dobra ilość snu każdej nocy jest niezwykle korzystna nie tylko dla Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego, ale może nawet pomóc w utracie wagi.

Jedno z badań wykazało, że brak snu jest silnie związany z otyłością [9].

Twój organizm wypełnia większość swoich funkcji metabolicznych w godzinach odpoczynku, a także jest najbardziej anaboliczny w tym czasie. Dlatego ważne jest, abyś dostał od 7 do 9 godzin każdej nocy, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój wysiłek odchudzania.

13. Zbyt duża dieta

Jeśli od dłuższego czasu jesteś na diecie i zauważyłeś, że twoje postępy się pogorszyły, może nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę.

Znaczny deficyt kalorii przez długi czas może uszczuplić Twoje mięśnie, a nawet zmniejszyć jak skutecznie Twój organizm metabolizuje energię.

Aby temu przeciwdziałać, możesz dodać kilkaset kalorii do swojej diety i udać się na siłownię, skupiając się na tym, by przez miesiąc być silniejszym.

Pomoże to odbudować mięśnie i, jedząc więcej i ciesząc się kilkoma więcej węglowodanów, zwiększysz swój metabolizm i wrażliwość na dietę odchudzającą. Ten rodzaj resetuje swoje ciało i powinien przynieść Ci z tego płaskowyżu, jeśli chodzi o spadek kalorii ponownie.

14. Masz problem medyczny

Jeśli przeczytałeś wszystkie powyższe punkty i nadal zadajesz sobie pytanie, dlaczego nie schudłem, może nadszedł czas, aby odwiedzić lekarza.

Możesz mieć pewien rodzaj zaburzeń równowagi hormonalnej, które utrudniają Twojemu organizmowi utratę wagi, pomimo zaznaczenia wszystkich powyższych pól.

Zarezerwuj wizytę i przedyskutuj swoje opcje z lekarzem, zanim zdecydujesz się na dalsze zrzucenie kalorii, ponieważ może to być szkodliwe dla zdrowia.

Ostatnie słowo

Utrata wagi nie jest najłatwiejszą rzeczą do zrobienia na świecie – jednak dzięki powyższym wskazówkom powinieneś mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zrzucić te niechciane kilogramy i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Nasza ostatnia rada to być cierpliwym i konsekwentnym.

Utrata masy ciała następuje w czasie i jest wynikiem konsekwentnego odżywiania się i aktywności.

Więc jeśli jesteś dwa tygodnie i pytasz, dlaczego nie schudłem – nie rozpaczaj. Tak długo, jak będziesz się trzymał tego i utrzymywał motywację, możesz osiągnąć swoje cele.

  • Dodaj swój komentarz