7 Najlepsze przedtreningowe jedzenie dla kobiet – co jeść przed treningiem

Jeśli chodzi o ćwiczenia, wszyscy chcemy jak najlepiej wykorzystać naszą sesję szkoleniową. Bez względu na to, czy jesteś biegaczem, lotnikiem czy kulturystą – znalezienie najlepszej żywności przed treningiem może być różnicą między opuszczeniem siłowni i poczuciem humoru, a rozczarowaniem.

Jeśli chodzi o żywność przedtreningową, nie wszystkie przekąski są jednakowe. Istnieją pewne pokarmy, które mogą dać ciału wszystko, czego potrzebuje do zasilania poprzez trening. Pomagają one utrzymać głód w zatoce, energetyzują ciało, zwalczają zmęczenie, a nawet przyspieszają regenerację.

Kiedy już będziesz miał idealną równowagę białka, węglowodanów i tłuszczy w swoim organizmie, będziesz miał duże szanse poczuć rezultaty w swojej sesji treningowej.

Więc, jesteś gotowy, by poczuć oparzenie? Zabierzmy się do najlepszego przedtreningowego jedzenia dla kobiet.

7 Najlepsza żywność przedtreningowa

1. Owies

Ten wysokowłóknisty pokarm jest idealnym rozwiązaniem dla powolnego uwalniania energii. Złożone węglowodany w owsie są zagruntowane w celu dostarczenia energii do Twojego organizmu, ale ponieważ ich rozpad trwa dłużej, otrzymasz impuls przez dłuższy okres czasu. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie na wytrzymałość lub czasochłonną sesję wagową.

Co więcej, wysoka zawartość błonnika sprawi, że będziesz pełniejszy przez dłuższy czas, więc nie musisz się martwić o głodowy pang w połowie treningu.

2. Banany

To przedtreningowe jedzenie z siłowni jest zdecydowanie ulubionym źródłem energii. Wykorzystuje proste cukry, aby zapewnić Ci szybki i efektywny wzrost energii – idealny do tych treningów o dużej intensywności.

Jest również wypełniony potasem, który wspomaga funkcje mięśni i pomaga w regeneracji.

3. Chleb pełnoziarnisty

Całe ziarna w tym chlebie oferują obfite porcje złożonych węglowodanów, co powinno pomóc w napędzeniu długiej sesji treningowej. Rozsmarować na nim masło orzechowe, aby uzyskać dodatkowe białko i zdrowe tłuszcze, które dodadzą Ci przedtreningowego liftingu.

4. Jogurt i owoce greckie

Owoce są nie tylko bogate w prozdrowotne witaminy, ale są również doskonałym źródłem węglowodanów. Jogurt grecki z drugiej strony, przynosi również niesamowity hit białka.

Jest to kluczowe, ponieważ podczas gdy węglowodany mogą pomóc w pobudzeniu organizmu, dieta wysokobiałkowa zwiększa metabolizm białek mięśniowych, co pomoże w rozwoju i utrzymaniu mięśni i skróci czas regeneracji [1].

Jeśli szukasz, aby dodać mięśnie do ramki, zdecydować się na normalny jogurt grecki, jak kalorie z dodatkowych tłuszczu pomoże zwiększyć spożycie kalorii. Jeśli chcesz schudnąć, wybierz opcję niskotłuszczową – po prostu uważaj na zawartość cukru!

5. Trail mix

Orzechy są pełne kalorii i białka, co powinno pozwolić Ci na wspaniały trening. Wystarczy mieć świadomość, że są one bogate w tłuszcz, co sprawia, że są tak kaloryczne. To może pasować do diety przyrost masy ciała lepiej niż opcja utraty wagi.

6. Koktajl białkowo-banananowy

Dlaczego nie połączyć energetyzujących korzyści z banana z poręcznym shake’em? Co więcej, wrzucając do miksera trochę protein w proszku, możesz również utrzymać wysoki poziom metabolizmu białek mięśniowych, ograniczyć ich regenerację i poprawić wyniki treningu. To jedna z najlepszych potraw przedtreningowych na świecie.

Wystarczy użyć wybranego mleka lub substytutu mleka, dodać jeden banan, małą porcję owsa (na węglowodany i śmietankę) i jeden banan przed zmieszaniem w mikserze. I voila! Jesteś gotowy, aby uderzyć na siłownię.

7. Kurczak, wegetariański i brązowy ryż

Teraz, jeśli traktujesz swoją dietę naprawdę poważnie, może chcesz spojrzeć na posiłek przedtreningowy, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele. W tym przypadku, klasyczne połączenie grillowanej piersi z kurczaka, wegetariańskiego i brązowego ryżu jest idealne dla Ciebie.

Jest pełen tych wszystkich niezbędnych węglowodanów z warzyw i brązowego ryżu i jest pełen wysokiej zawartości białka, chudego kurczaka, aby promować zdrowie i wyniki. Przygotuj go z wyprzedzeniem, aby jak najłatwiej dopasować go do swojego codziennego menu.

Kiedy powinienem zjeść moje przedtreningowe jedzenie?

Nie chodzi tylko o to, co jesz, jeśli chodzi o najlepsze przedtreningowe jedzenie dla kobiet – musisz również odpowiednio dobrać czas.

Jedz za wcześnie, a ominie Cię energetyzujący zastrzyk energii, a może nawet zaczniesz być głodny w połowie sesji. Spożywaj swoje przedtreningowe jedzenie zbyt późno, a możesz poczuć się źle podczas treningu, co może oznaczać nawet skrócenie treningu.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty zalecamy jedzenie pomiędzy 60-30 minutami przed rozpoczęciem treningu.

Jeśli jest to większy posiłek, jak kurczak, wegetariański i brązowy ryż, należy zostawić dłuższą przerwę między jedzeniem a treningiem, ale jeśli jest to bardziej przekąska, to włożyć ją na około 30 minut.

Dając sobie trochę czasu, pozwalasz organizmowi przetwarzać węglowodany i trawić pokarm, dzięki czemu jesteś przygotowany do ciężkiej pracy i robienia wszystkiego, co w Twojej mocy.

Najlepsza żywność przedtreningowa do celów szkoleniowych

Najlepsza żywność przedtreningowa dla wzmocnienia mięśni

Jeśli chcesz dodać masę do ramy, musisz zaznaczyć dwa kluczowe pola: dieta wysokobiałkowa i spożycie dużej ilości kalorii. Te dwie rzeczy są przepisem na silniejsze, mocniejsze ciało. Jako takie, te przedtreningowe pokarmy dla przyrostu mięśni powinny pomóc Ci się tam dostać:

  • Białko i owies z masłem orzechowym: Wymieszaj białko w proszku z owsem, aby zwiększyć spożycie aminokwasów i dodaj masło orzechowe, aby uzyskać niezbędne kalorie.
  • Makaron z kurczaka i pszenicy: Ugotuj porcję makaronu pszennego i dodaj kurczaka oraz wybrany przez siebie sos, aby oderwać najważniejsze makarony: węglowodany i białka.
  • Koktajl proteinowy, bananowy i z masłem orzechowym: Wzbogać wybrane mleko, trochę białka w proszku, banan i lalkę masła orzechowego, aby uzyskać wysoką kaloryczność i wzmocnić budowę mięśni.

Najlepsza przedtreningowa żywność do odchudzania

Utrata masy ciała może być dla Ciebie na porządku dziennym, dlatego musisz mieć pewność, że otrzymujesz niskokaloryczne, węglowodany złożone i mnóstwo białka wspomagającego masę mięśniową. Zapoznaj się z tymi przepisami, aby posmakować tego, do czego powinieneś dążyć.

  • Białko i owies: Jak opcja kulturystyczna, ale bez masła orzechowego. Zmieszaj swoje ulubione białko w proszku z owsem, aby uzyskać chudą sylwetkę.
  • Jabłko i masło orzechowe: Dodaj odrobinę masła orzechowego do kilku plasterków jabłka, aby uzyskać niższą kaloryczność, dobry początek białka do sesji treningowej.
  • Pół omletu z białym jajkiem: Zrób omlet z trzech jajek, ale użyj tylko jednego żółtka i trzech białek, aby uzyskać niższą kaloryczność i wyższy poziom białka. Dodaj kurczaka, jeśli naprawdę chcesz zwiększyć spożycie aminokwasów.

Najlepsza przedtreningowa żywność energetyczna

Bez względu na to, czy jesteś sportowcem wytrzymałościowym, czy też uprawiasz sport siłowy, energia jest dla większości z nich priorytetem, jeśli chodzi o wyszukiwanie najlepszych produktów przedtreningowych. Sprawdź te opcje, aby zasilić swój następny trening.

  • Owocowy koktajl: podmuchajcie razem banana, trochę jagód i trochę mleka, aby rozpocząć sesję treningową.
  • Owies i banan: Nalej sobie dużą miskę owsa i dodaj plasterki banana na wierzchu na smaczny poczęstunek przed smacznym treningiem.
  • Chleb pełnoziarnisty z masłem orzechowym: Rozłóż swoje ulubione masło orzechowe na kilku kromkach chleba, aby uzyskać ostateczny zastrzyk energii przed treningiem.

Słowo końcowe

Dzięki najlepszym przedtreningowym potrawom i posiłkom pod pasem, możesz rozpocząć każdy trening dobrze, a potencjalnie nawet poprawić swoje wyniki.

Jeśli chcesz przenieść go na następny poziom, możesz rozważyć sprawdzenie suplementu przedtreningowego.

Sprawdziliśmy Powher Up przed treningiem i Transparent Labs PreSeriesLean Pre-Workout – sprawdź je!

  • Dodaj swój komentarz